După moartea asistentei Nicoleta Pantea, conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești a dispus efectuarea unei anchete administrative privind îndeplinirea obligațiilor personalului în sensul respectării circuitului pacientului.
„De asemenea, în vederea stabilirii existenței unui eventual incident de etică medicală, a fost solicitată analizarea tuturor aspectelor care au legătură cu acest caz, în cadrul Consiliului Etic.
Conducerea Spitalului Județean transmite sincere condoleanțe familiei greu încercate.
Dumnezeu să o odihnească în pace pe cea care ne-a fost colegă!”, transmite Spitalul Județean de Urgență Pitești.








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

