263×587.jpg La COCOS

Pitești: La Spitalul Județean se face anchetă după moartea asistentei

După moartea asistentei Nicoleta Pantea, conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești a dispus efectuarea unei anchete administrative privind îndeplinirea obligațiilor personalului în sensul respectării circuitului pacientului.

De asemenea, în vederea stabilirii existenței unui eventual incident de etică medicală, a fost solicitată analizarea tuturor aspectelor care au legătură cu acest caz, în cadrul Consiliului Etic.

IMM 930×122
https://hevy.ro/ 555x222px

Conducerea Spitalului Județean transmite sincere condoleanțe familiei greu încercate.

Dumnezeu să o odihnească în pace pe cea care ne-a fost colegă!”, transmite Spitalul Județean de Urgență Pitești.

Reamintim că, Nicoleta Pantea s-a stins din viață la doar 58 de ani, toți fiind șocați de moartea prematură a asistentei.

fngcimm BANNER 570×90
hevy 263x587px