263×587 grota rece

Pitești: Panică la o biserică din Centru. A căzut ,,fulgerată”

Pitești: Panică la o biserică din Centru. A căzut ,,fulgerată”

Au fost momente de reală panică la o biserică din centrul orașului, în urmă cu puțin timp.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222 LA COCOS

O femeie de 86 de ani, care participa la slujba din această dimineață, a căzut brusc în biserică.

Enoriașii prezenți au sunat de urgență la 112 și la fața locului s-a deplasat un echipaj SMURD de prim ajutor calificat.

Citește și: Salvamont Argeș, înarmat cu tehnologie avansată

Paramedicii au preluat de îndată femeia, care prezenta stare de rău.

,,Persoana este conștientă, iar în urma monitorizării, a refuzat transportul la spital”, precizează oficialii ISU Argeș pentru ePitești.

Foto: Arhivă/Descriptiv

570 X 90 CAPRA 3
imm 263×587