[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

E OFICIAL: ANDREI GEREA, DIN NOU MINISTRU

Andrei Gerea revine în funcția de ministru. Deputatul de Argeș al Partidului Liberal Reformator va fi ministrul Energiei și al Întreprinderilor Mici și Mijlocii în Guvernul Ponta IV. Potrivit Mediafax, până la această oră Comitetul Executiv Național al PSD a votat structura și componența noului Guvern, din componență făcând parte și Gerea.

Amintim că în luna februarie a acestui an parlamentarul argeșean a demisionat din postul de ministru al Economiei, la cererea președintelui de atunci al PNL, Crin Antonescu, pe vremea când USL încă mai exista. Gerea fusese numit ministru la Economie în octombrie anul trecut, în locul lui Varujan Vosganian.

930X122 MAIA
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Pe de altă parte, Daniel Constantin, deputat PC de Argeș, care va rămâne ministru al Agriculturii, nu va mai fi vicepremier, funcția fiind desființată. Guvernul Ponta IV ar urma să mai aibă doar un post de vicepremier, care i-ar reveni lui Gabriel Oprea.

Viitorul nou Guvern urmează să fie votat în Parlament la începutul săptămânii viitoare.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263×587 MAIA