“Handicapat” amendat de polițiști. Un șofer din Curtea de Argeș a fost amendat în Pitești cu 200 de lei. Amenda a primit-o de la polițiștii rutieri locali.
Potrivit Poliției Locale, șoferul, Nicolae Manole, și-a parcat autoturismul (cu numărul de înmatriculare AG 28 BIA) pe un loc de parcare rezervat persoanelor cu handicap. S-a întâmplat pe strada Ionel Teodoreanu.
Șoferul a scăpat cu minimul amenzii, în condițiile în care valoarea maximă este de 500 de lei. Amenda a fost dată conform unei hotărâri a Consiliului Local Pitești cu privire la stabilirea, constatarea și sancționarea unor contravenții, hotărâre aprobată în luna ianuarie a acestui an. (Foto: Arhivă)











