263×587 grota rece

ȘOFERI VITEZOMANI, ASPRU PEDEPSIȚI ÎN PITEȘTI

Șoferi vitezomani, aspru pedepsiți în Pitești. Doi șoferi au fost înregistrați în weekend pe bulevardul Republicii din Pitești de aparatul radar cu viteză cu mult peste limita legală în localitate.

Potrivit Biroului de Presă al Poliției Argeș, primul, în vârstă de 22 de ani, din comuna Bradu, care conducea un autoturism BMW, a fost înregistrat cu 108 km pe oră. Celălalt, de 30 de ani, din orașul Mioveni, gonea la volanul unui autoturism Audi cu 107 km pe oră.

930×122 https://hevy.ro/
Posada Curtea de Arges 555×222

Fiecare dintre cei doi a fost amendat de polițiștii piteșteni cu 870 de lei.

De asemenea, ambilor li s-au reținut permisele de conducere în vederea suspendării dreptului de circulaţie pentru 90 de zile, precizează sursa citată. (Foto: descriptiv) 

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263×587 grota rece