263 X 587 CUMPANA 1

(VIDEO) PITEȘTI: AU SPART MAȘINA! FILMAȚI LA FURAT AZI NOAPTE

Pitești: au spart mașina!

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222 grota rece

Un grup de tineri (doi băieți și o fată – băieții „acționau”, iar fata „ținea de șase”) a fost filmat azi noapte, în jurul orei 3, de camerele video exterioare de supraveghere în parcarea blocului A5 (bloc cu mai multe scări) din cartierul piteștean Războieni.

Indivizii ar fi încercat să spargă câteva autoturisme, reușind să intre doar în unul dintre ele, o Dacia Break, în care au stat preț de câteva minute. Posibil, ar fi vrut să fure mașina, dar nu au reușit.

Tinerii nu au avut habar că sunt filmați. Asociația de proprietari „Burebista” de la blocul A5 din Războieni a instalat cu ceva timp în urmă mai multe camere video de supraveghere. Proprietarii ar urma să facă plângere la Poliție. Pe baza imaginilor, se așteaptă ca și de această dată făptașii să fie identificați și prinși de autorități. Spunem „și de această dată” pentru că, în urmă cu doar câteva luni, alți doi tineri spărgători de mașini care au acționat în aceeași zonă au fost identificați și prinși de Poliție tot pe baza unor astfel de imagini. (Sursă video: Facebook)

570×90 LA COCOS
imm 263×587