Termo Calor Confort anunţă că furnizarea căldurii către locuințele din Piteşti și din comuna Mărăcineni racordate la sistemul centralizat va fi sistată în curând.
Potrivit conducerii societății, furnizarea căldurii va fi oprită pe 31 martie, la ora 7. Conform legii, sezonul rece durează calendaristic până pe 1 aprilie, iar dacă temperaturile exterioare pe timpul nopţii sunt peste 10 grade Celsius trei nopţi la rând furnizarea agentului termic pentru încălzire poate fi oprită. Societatea Termo Calor va continua să furnizeze doar apă caldă.
Există asociații de proprietari care au cerut ca furnizarea căldurii să fie sistată mai devreme din cauza facturilor mari la întreținere.






![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




