Fabrica Radic Star din Ștefănești, oraș învecinat cu Piteștiul, a fost jefuită.
Banii dintr-un seif din incinta fabricii care are ca obiect de activitate prepararea produselor din carne au fost furați. Suma sustrasă se ridică la circa 160.000 de lei.
Jaful a avut loc, cel mai probabil, sâmbătă seara și a fost sesizat Poliției Argeș în cursul zilei de ieri.
„Se fac cercetări pentru identificarea şi tragerea la răspundere a făptuitorilor. Se va întocmi dosar penal pentru furt calificat.”, spune Mădălin Zamfir, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Argeş.









