CS Dacia Mioveni şi-a asigurat prezenţa în Liga Naţională de handbal feminin
CS Dacia Mioveni 2012 și CSM Slatina şi-au asigurat prezenţa în Liga Naţională de handbal feminin, după victoriile obţinute, sâmbătă, în turneul de baraj găzduit de Sala Sporturilor ”Traian” din Râmnicu Vâlcea.
CS Dacia Mioveni 2012 a trecut cu 28-22 (12-7) de CSU Cluj-Napoca. De la echipa argeșeană s-au remarcat Ioana Georgescu (6 goluri), Roxana Beşleagă (5) şi Ştefania Lazăr (5).
Înaintea ultimelor meciuri, programate duminică, 5 iunie a.c., CSM Unirea Slobozia – CSU Cluj-Napoca (11:00) şi CSM Slatina – CS Dacia Mioveni 2012 (13:00), în clasament, pe primul loc este CSM Slatina, cu 4 puncte, urmată de Dacia, 4 puncte, CSU Cluj-Napoca, 0 puncte, CSM Unirea Slobozia, 0 puncte.
Primele două clasate vor evolua în Liga Florilor în sezonul viitor.




![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
