Update, 13.01.2022, ora 10.32
Noul subprefect al județului Argeș și-a luat funcția în primire.
Bogdan Minciunescu a depus în această dimineață jurământul.

Știrea inițială, 12.01.2022, ora 18.04 – Ultimă oră! PSD Argeș are un subprefect
În urmă cu puțin timp, a fost numit un nou subprefect al județului Argeș.
Este vorba despre Minciunescu Ionuț Bogdan (foto), consilier local al orașului Mioveni din partea PSD Argeș.

Licențiat în inginerie, științe economice și drept, Bogdan Minciunescu a lucrat toată cariera (15 ani) în cadrul Grupului Renault-Dacia, acolo unde este responsabil cu digitalizarea în cadrul Grupului Renault.
Hotărârea privind numirea sa în funcția de subprefect a fost publicată în urmă cu puțin timp în Monitorul Oficial al României.
Minciunescu Ionuț Bogdan va face echipă la conducerea Prefecturii Argeș cu Dragoș Predescu (subprefect)- PNL și Radu Perianu (prefect).








