263 X 587 CUMPANA 1

PISTE PENTRU BICICLIȘTI LA STAȚIUNEA MOLIVIȘU

În ciuda întârzierilor mari în derularea proiectului, la acestă oră se lucrează totuși la amenajarea infrastructurii pentru viitoarea staţiune de schi Molivişu din munţii Ghiţu, din județul Argeș.

Conform constructorului, 50% din drumul de acces către viitoarea staţiune a fost făcut. Drumul, care iniţial avea 3 metri lăţime, a fost lărgit la 12 metri. Acesta va fi pentru acces auto și pietonal, urmând să aibă și trotuare. De asemenea, vor fi amenajate și piste de 1, 5 metri lăţime pentru bicicliști. Vor fi construite şi 19 podeţe şi sisteme de drenare.

930×122 LA COCOS
555×222 LA COCOS

Constructorul dă asigurări că dacă va exista finanțarea necesară lucrările vor fi gata până în luna noiembrie a anului în curs.

Detalii despre proiectul de construire a stațiunii Molivișu puteți (re)citi aici: http://epitesti.ro/stiri/gura-de-oxigen-pentru-statiunea-molivisu/.

570×90 LA COCOS
Eurial 263×587