263 X 587 CUMPANA 1

Pitești/Exclusiv: Revedere istorică la Colegiul „Brătianu”!

Pitești/Exclusiv: Revedere istorică la Colegiul „Brătianu”!

Revederea Coralei „Brătianu” – O poveste despre prietenie, muzică și eternitate

930×122 https://hevy.ro/
Posada Curtea de Arges 555×222

Astăzi, 21 decembrie 2024, Biblioteca Colegiului Național „Ion C. Brătianu” din Pitești a fost mai vie ca niciodată.

La ora 13:00, s-a scris o pagină de istorie emoționantă: revederea Coralei „Brătianu”, orchestrată cu măiestrie de doamna Maria Cosmescu.

Un eveniment care a depășit granițele timpului și ale distanțelor, reunind inimi și glasuri din întreaga lume.

Pitești/Exclusiv: Revedere istorică la Colegiul „Brătianu”!

Maria Cosmescu, simbol al excelenței și dăruirii, fostă profesoară de muzică și mentor al coralei, a reușit din nou să facă imposibilul posibil.

 

Eurial 930 x 122 eurial
555×222 LA COCOS

Prin chemarea ei, zeci de foști elevi, de la absolvenții din urmă cu 18 ani până la cei din generația de acum patru ani, s-au întors la locul unde totul a început.

Oameni care acum trăiesc pe alte continente, dar care au rămas legați prin iubirea pentru muzică și amintirile de neuitat.

Momentul a fost marcat de prezențe cu totul speciale.

 

Mădălina Tacu, revelația acestui an la „Vocea României”, a adus pe chipurile tuturor o emoție sinceră, cu aceeași voce care a cucerit milioane.

Georgiana Costache, acum studentă în anul IV la Conservator, ne-a amintit că visurile nu mor niciodată.

Aceasta a trecut cu succes preselecțiile „X Factor” și așteaptă susținerea publicului din ianuarie.

930 x122 grota rece
New Profesional Consult-555×222

În biblioteca colegiului, timpul părea să stea pe loc.

Glasurile reunite ale Coralei „Brătianu” au creat o armonie care a depășit cuvintele.

Era mai mult decât muzică.

Era o declarație de dragoste pentru trecut și pentru legăturile care nu pot fi destrămate.

Lacrimi discrete, zâmbete largi și îmbrățișări strânse au transformat această zi într-un adevărat spectacol al sufletului.

Acest eveniment a fost despre oameni, despre curajul de a păstra vie amintirea și despre forța muzicii de a uni destine.

Revederea Coralei „Brătianu” a fost mai mult decât o întâlnire. A fost un tribut adus unui spirit care trăiește în fiecare dintre noi.

930×122 https://hevy.ro/
Posada Curtea de Arges 555×222

Și, poate, după această zi, fiecare dintre noi va privi muzica ca pe un colț de eternitate.

570x90px https://hevy.ro/
263 x 587 eurial