263×587.jpg La COCOS

Pitești: Fată de 17 ani, lovită de un puști pe stradă!

Anunț major pentru tinerii din România: Decizia care schimbă regulile

Un puști de 16 ani a fost trimis în judecată după ce a agresat o fată de 17 ani, pe o stradă din Pitești. Acesta i-a distrus adolescentei și telefonul mobil.

Incidentul a avut loc în după-amiaza zilei de 13 februarie. Culmea, între cei doi adolescenți ar fi existat în trecut și o relație de prietenie.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
https://hevy.ro/ 555x222px

IPJ Argeș transmite: 

În ziua de 07 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Pitești au finalizat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunilor de loviri sau alte violențe și distrugere.

Din cercetări s-a stabilit că în ziua de 13 februarie a.c., în intervalul orar 15:00-15:30, în timp ce se afla pe o stradă din Pitești, un minor de 16 ani, din Pitești, ar fi agresat o minoră de 17 ani, pe fondul unei relații de prietenie anterioară, iar în aceleași împrejurări i-ar fi distrus telefonul mobil.

Dosarul penal a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de trimitere în judecată.

Foto principal: descriptiv

570×90 LA COCOS
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti