263×587-2 Grota Rece

Scandalul contractelor pentru electricitate. Soluția pentru facturi mai mici

Executivul va modifica legea energiei electrice şi a gazelor naturale.

La Digi24, ministrul Energiei s-a arătat nemulțumit că mulți români vor plăti mai mult la curent pentru că nu li s-a explicat ce au de făcut pentru a nu se trezi cu facturi uriașe.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
Posada Curtea de Arges 555×222

„Ne gândim ca după 15 ianuarie (…) dacă ANRE nu rezolvă această problemă, să modificăm legea energiei prin OUG și să spunem negru pe alb: toți clienții din regim reglementat vor beneficia de preț din piața concurențială a furnizorului, cel mai bun preț de pe piață din ofertele furnizorului”, a spus ministrul Energiei, Virgil Popescu.

Întreaga știre, AICI!

Foto: descriptiv

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263×587 grota rece