Executivul va modifica legea energiei electrice şi a gazelor naturale.
La Digi24, ministrul Energiei s-a arătat nemulțumit că mulți români vor plăti mai mult la curent pentru că nu li s-a explicat ce au de făcut pentru a nu se trezi cu facturi uriașe.
„Ne gândim ca după 15 ianuarie (…) dacă ANRE nu rezolvă această problemă, să modificăm legea energiei prin OUG și să spunem negru pe alb: toți clienții din regim reglementat vor beneficia de preț din piața concurențială a furnizorului, cel mai bun preț de pe piață din ofertele furnizorului”, a spus ministrul Energiei, Virgil Popescu.
Întreaga știre, AICI!
Foto: descriptiv


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)







