New Profesional Consult 930 x 122

CROSUL_VETERANILOR

Atletism la 70 de ani! Rezultate excelente ale veteranilor de la CSM Pitești!

La sfârșitul săptămânii trecute, în Pitești, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Argeş, în colaborare cu Federaţia Română de Atletism și Asociaţia Judeţeană de Atletism Argeş, cu sprijinul Primăriei municipiului, a organizat Crosul Veteranilor – Campionatul Naţional de cros pentru veterani. La competiţie au participat 50 de sportivi din toată ţara.

La masculin, la proba de 8.000 de m, sportivii de la CSM Pitești au obținut următoarele rezultate: la categoria de vârstă 34-39 de ani – Dumitru Nemțiu a ocupat primul loc, la 40-44 de ani – Cristian Aldea s-a clasat pe locul II, iar la 45-49 de ani – Valerică Bujdea s-a clasat pe locul I. Tot la masculin, la proba de 6.000 de m, la categoria de vârstă 55-59 de ani – Niculae Vasile a încheiat pe poziția a treia. La 4.000 de m, la categoria de vârstă 60-64 de ani – Cornel Falcă a încheiat pe locul II, iar Andrei Szakacs, pe locul IV. Tot la 4.000 de m, dar la categoria 65-69 de ani – Marian Tănăsie s-a clasat pe II, iar Dumitru Din, pe VI. La 2.000 de m, la categoria de vârstă 70-74 de ani, Aurel Toma a ocupat locul II, în timp ce la 75-79 de ani – Ion Brînaru s-a clasat pe IV.

La feminin, Mariana Păsărin a câștigat la categoria 50-54 de ani, iar la 2.000 de m, 60-64 de ani – Mihaela Valmar a ocupat locul II.

555×222 grota rece