Investiție de aproape 1.000.000 de euro la Colegiul „Maria Teiuleanu”
Primăria Pitești se pregătește să facă o nouă investiție importantă la Colegiul Economic „Maria Teiuleanu”.
Astfel, în prima ședință a Consiliului Local al municipiului reședință de județ, cea din luna august – una extraordinară – va fi aprobată documentația privind proiectul de investiții pentru reparații capitale și reabilitarea clădirii cantinei de la unitatea de învățământ amintită mai sus.
Valoarea investiției este de 4.364.529 de lei, inclusiv TVA (circa 890.000 de euro), banii fiind alocați de la bugetul local.












