930×122 POSADA 5

baschet

FANTASTICĂ REVENIRE! PITEȘTENII AU „GĂTIT” VARZĂ A LA CLUJ

În urmă cu câteva momente s-a încheiat în Sala Sporturilor Trivale partida BCM U Pitești-U BT Cluj-Napoca. Meciul a contat pentru etapa a șasea a Ligii Naționale de baschet masculin.

Citiți și: Meci deciziv la Pitești Arena. Totul este în joc

La capătul unei partide tensionate, scorul final a fost 86-79 pentru BCM U. Pe sferturi evoluția scorului a fost următoarea (gazde-oaspeți): 21-28, 17-21, 21-20 și 27-10.

Atmosfera în tribună a fost incendiară, în special în ultimul sfert. La un moment dat BCM U era condusă cu nu mai puțin de 17 puncte! Elevii lui Hristu Șapera au revenit într-o manieră excepțională, puternic încurajați de sutele de suporteri. Piteștenii au recuperat mai ales în ultimul sfert, aducându-i pe unii echipieri ai Clujului în situația jenantă de a se certa unii cu alții.

Citiți și: Toată lumea e prezentă: Spectacol de baschet european în Argeș

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti