Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că astăzi, 19 iulie, pe autostrada A1 București – Pitești, traficul va fi restricționat.
Astfel, între orele 07.00-15.00, între kilometrii km. 15 și 20, sensul către Pitești, banda nr. 2 va fi restricționată.
Acest lucru se întâmplă pentru colectarea nisipului din zona mediană.
Polițiștii recomandă conducătorilor auto să ruleze cu mare atenție în zona lucrărilor, să semnalizeze din timp intenția de schimbare a benzii de circulație și să păstreze distanța de siguranță între autovehicule.
Foto principal: descriptiv











![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
