New Profesional Consult 263×587

Video. Sediul unei instituții de forță, făcut una cu pământul

Video. Sediul unei instituții de forță, făcut una cu pământul

La finalul lunii martie, a început demolarea sediului Inspectoratului pentru Situații de Urgență Argeș.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222 LA COCOS

Astăzi, de pildă, pe strada Traian, se pot observa grămezi mari de moloz în locul vechii clădiri.

Iată imagini: 

 

Clădirea a fost demolată în cadrul unui proiect al IGSU. Finanțarea vine de Banca Mondială și Guvernul României

Este vorba despre ”Îmbunătățirea Managementului Riscului la Dezastre”. Evident, sediul va fi reconstruit.

Video. Sediul unei instituții de forță, făcut una cu pământul

Conform unui anunț de la fața locului, lucrările ar urma să fie finalizate în această vară.

Proiectul are drept scop creșterea rezilienței infrastructurii critice de răspuns la dezastre și situații de urgență.

930 x122 grota rece
555*222 supernova

 

 

Și, dată fiind această acțiune, precizăm că, încă din februarie, ISU Argeș funcționează, temporar, cu o parte din activitățile specifice, în clădirea Universității din Pitești, Corp D ( strada Intrarea Teilor, nr. 4, etajul 2)

Doar Detașamentul de Pompieri Pitești continuă activitatea pe strada Traian, nr. 26.

570×90 LA COCOS
263×587.jpg La COCOS