Bani pentru o nouă sală de sport. În această săptămână urmează să fie aprobat studiul de fezabilitate pentru construirea unei săli de sport la Școala Gimnazială ”Nicoale Iorga”.
Potrivit proiectului, investiția va fi de aproximativ 2.400.000 de lei cu tot cu TVA, banii fiind alocați de la bugetul local.
Clădirea va fi realizată din cadre și grinzi metalice, dar și panouri tip sandwich.
Noua sală de sport ar urma să aibă un teren multifuncțional, vestiare pentru fete și băieți, zană de dușuri, grupuri sanitare, dar și un cabinet pentru profesor.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)






