263×587 MAIA

ÎNCĂ UN COD GALBEN, ACUM DE INUNDAŢII

Cod Galben de inundaţii.

Administraţia Bazinală de Apă Argeş Vedea a emis pentru intervalul 11-12 octombrie o avertizare în care arată că debitele râurilor din bazinele hidrografice Argeş şi Vedea vor fi în creştere din cauza precipitaţiilor prognozate şi propagării.

IMM 930×122
Eurial 555 x222

ABAAV avertizează că sunt posibile scurgeri importante pe versanţi, torenţi şi pâraie, viituri rapide pe râurile mici cu posibile efecte de inundaţii locale şi creşteri de niveluri şi debite, cu posibile depăşiri ale cotelor de apărare.

Serviciile de specialitate din cadrul Administrației Bazinale de Apă Argeş-Vedea acţionează în conformitate cu Regulamentul privind gestionarea situaţiilor de urgenţă generate de inundaţii, fenomene meteorologice periculoase, accidente la construcţii hidrotehnice, poluări accidentale pe cursurile de apă şi poluări marine în zona costieră.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263 x 587 eurial