Pitești. Centrul orașului, asaltat de câini maidanezi
Imagini video surprinse în zona „zero” a orașului, în plin Centru, cu puțin timp în urmă!
Patru câini se plimbă nestingheriți printre oameni, fără nicio „jenă”. Unora le este frică de aceștia, altora, nu!
Cert este că nu este normal ca acești câini să fie liberi printre oameni.
Să nu fim înțeleși greșit! Suntem iubitori de animale și nu vrem ca aceștia să aibă de suferit.
Însă, câinii fără stăpân nu trebuie să fie liberi pe străzi!
Așadar, invităm autoritățile competente să își facă treaba, să îi prindă și să îi ducă la adăpost.
Asta până nu mușcă vreun copil!
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)











