263×587 MAIA

EXCLUSIV! DOI CONSILIERI JUDEŢENI AU PLECAT DIN PP-DD!

PP-DD Argeş a pierdut un consilier local în Piteşti, în persoana lui Mariean Neacşu, care s-a reînscris în PSD. În plus, pierde și doi consilieri judeţeni.

Este vorba de Mihai Szakacs, aflat la primul său mandat, care se pare că a optat pentru PSD, conform unor surse din interiorul partidului, și de Nicuşor Diaconescu (el a fost în trecut şi în PDL), despre care aceleaşi surse susţin că va activa ca independent.

IMM 930×122
555*222 supernova

În Argeș partidul lui Dan Diaconescu mai are astfel doar doi consilieri judeţeni: Marian Fulga şi Vasile Mihăilescu. Rămâne de văzut dacă și cei doi vor pleca din PP-DD până când se va încheia perioada în care migraţia politică le este permisă aleşilor locali fără a-și pierde mandatul.

570x90px https://hevy.ro/
imm 263×587