263×587 MAIA

PREFECTUL DE ARGEȘ: LUCRĂM LA UN SET DE MĂSURI SUPLIMENTARE

Trei localități din Argeș se situează peste pragul de 8 cazuri confirmate cu noul coronavirus la mia de locuitori: MOŞOAIA -8.40; MUNICIPIUL PITEŞTI -8.15 și ALBEŞTII DE MUSCEL -8.12).

O situație deloc liniștitoare care face autoritățile județene să se gândească la eventuale noi restricții pentru ipoteza în care numărul infectărilor va continua să crească în același ritm.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555*222 supernova

„Lucrăm la un set de măsuri suplimentare. Dacă evoluția va fi una negativă, le vom aplica. Nu este însă cazul acum, având în vedere că tocmai au fost prelungite restricțiile și generalizate la nivelul întregului județ. Ne așteptăm la o ușoară scădere a ratei de incidență”, a precizat, astăzi, prefectul de Argeș, Emanuel Soare.

Instituția Prefectului Argeș informează că rata de incidență cumulată la nivelul județului este de 4,83 (infectări)/1000 de locuitori în ultimele 14 zile.

Foto descriptiv: playtech

fngcimm BANNER 570×90
263×587 MAIA