New Profesional Consult 263×587

În floarea vârstei, la puşcărie! A condus de două ori fără permis

În floarea vârstei, la puşcărie! A condus de două ori fără permis. În ziua de 16 februarie, agenţii din cadrul Secției de Poliție Rurală Domnești au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Curtea de Argeş, privindu-l pe Iosif Octavian Ionuţ, din comuna Coșești.

Tânărul, în vârstă de 30 de ani, fusese condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu executare, ca urmare a săvârșirii de infracțiuni rutiere.

930X122 MAIA
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Mai exact, bărbatul a condus vehicule fără a poseda permis şi a fost prins în anul 2017 (prima dată), apoi în 2018. Judecătorii au contopit pedepsele şi ceea ce a rezultat am menţionat deja.

Bărbatul a fost încarcerat.

(Foto: descriptiv)

fngcimm BANNER 570×90
imm 263×587