Două persoane au fost preluate în stare de semiconștiență de medicii de pe SMURD, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon într-o locuință din Ștefănești.
Una dintre victime este o tânără în vârstă de aproximativ 21 de ani. Cealaltă este un tânăr de 27 de ani.
Victimele au fost scoase din casă de persoane apropiate, iar pompierii ISU care au venit să deblocheze ușa le-au găsit inerte afară.
Li s-a administrat oxigen până la intervenția unui alt echipaj de la Detașamentul din Bradu care le-a transportat la spital.
Vă reamintim, în urmă cu aproximativ două săptămâni, tot la Ștefănești, alte două persoane au fost găsite intoxicate cu gazul ucigaș (detalii, AICI)
Au avut noroc și au scăpat cu viață.
(Foto: descriptiv)











