263 X 587 CUMPANA 1

INTOXICAȚI CU MONOXID DE CARBON! UNA DINTRE VICTIME, TÂNĂRĂ DE 21 DE ANI

intoxicati

Două persoane au fost preluate în stare de semiconștiență de medicii de pe SMURD, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon într-o locuință din Ștefănești.

Una dintre victime este o tânără în vârstă de aproximativ 21 de ani. Cealaltă este un tânăr de 27 de ani.

930X122 MAIA
555*222 supernova

Victimele au fost scoase din casă de persoane apropiate, iar pompierii ISU care au venit să deblocheze ușa le-au găsit inerte afară.

Li s-a administrat oxigen până la intervenția unui alt echipaj de la Detașamentul din Bradu care le-a transportat la spital.

Vă reamintim, în urmă cu aproximativ două săptămâni, tot la Ștefănești, alte două persoane au fost găsite intoxicate cu gazul ucigaș (detalii, AICI)

Au avut noroc și au scăpat cu viață.

(Foto: descriptiv)

570×90 MAIA
263×587 MAIA