pizzeria sapori  930 122

fcm targoviste

scm-pitesti-club

SCM A REVENIT PE PRIMUL LOC

În această după-amiază s-au disputat cele mai multe dintre meciurile etapei cu numărul 18 din Liga a III-a la fotbal.

Citiți și: Lovitură pentru Florinel Coman: Condamnat definitiv pentru permis fals

În seria a șasea SCM Argeșul Pitești a jucat pe teren propriu cu FCM Târgoviște. Piteștenii au obținut victoria fără probleme, scor 4-0 (0-0). Golurile au fost marcate de Dulcea (în minutele 52 și 61) și de Nilă (în minutele 65 și 90). În urma acestui succes SCM a redevenit lider al seriei, cu 41 de puncte. Principala sa contracandidată, Chindia Târgoviște, care are 40 de puncte, va juca mâine acasă cu FCM Avântul Reghin.

Și cealaltă reprezentantă a județului Argeș în Liga a III-a a câștigat. Atletic Bradu s-a impus cu 2-0 (2-0) pe teren propriu în fața celor de la FCM Câmpina.

Citiți și: Mândrie și recunoștință în ciuda înfrângerii la Euro 2024