Eurial 263×587

Argeș. Oficial: Șeful Poliției, Marian Badea, este chestor!

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Argeș a fost avansat la gradul de chestor. Avansarea a avut loc îniante de termen, cu ocazia Zilei Naționale a României.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
New Profesional Consult-555×222

Decretul semnat de președintele Klaus Iohannis a fost publicat în Monitorul Oficial.

„În temeiul prevederilor art. 94 lit. b) și ale art. 100 din Constituția României, republicată, și ale Legii nr. 360/2002 privind Statutul polițistului, cu modificările și completările ulterioare, având în vedere propunerea ministrului afacerilor interne,Președintele României decretează: Domnului comisar-șef de poliție Badea Dumitru Marian i se acordă gradul profesional de chestor de poliție”.

Marian Badea este la conducerea IPJ Argeș din primăvara anului trecut.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263×587 grota rece