Guvernul a decis în şedinţa de luni, 14 septembrie, prelungirea Stării de Alertă cu 30 de zile. Hotărârea se aplică începând de mâine, 15 septembrie.
Principala noutate este posibilitatea de organizare a unor demonstraţii, în limita a 100 de persoane.
„La secțiile de vot, s-a adăugat pe lângă măsurile de port mască, distanțare și obligativitatea alegătorilor la intrare în secția de vot și la ieșire de a dezinfecta mâinile”, a afirmat Raed Arafat, citat de digi24.ro.
Mai multe detalii, AICI
(Foto: descriptiv)





![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



