Femeie, administrator de bloc, trimisă în judecată pentru delapidare.
Polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 2 Poliție Pitești, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au finalizat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de fals intelectual, uz de fals și delapidare în formă continuată.
„Din cercetări s-a stabilit că în perioada 2016-2017, în calitate de administrator al unei asociații de proprietari din Pitești, o femeie de 48 de ani, din Pitești, și-ar fi însușit diverse sume de bani.
Prejudiciul stabilit în cauză este de aproape 45.000 de lei.
Dosarul cauzei a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de trimitere în judecată”, precizează IPJ Argeş.
(Foto: descriptiv)











