Fraudă în Argeș. Tânăr de 23 de ani ,,s-a servit” cu mii de €!
În ziua de 03 ianuarie 2024, polițiștii au finalizat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de delapidare.
În perioada 17 martie – 13 mai 2023, un tânăr de 23 de ani, din Curtea de Argeș, având calitatea de angajat, în funcția de șofer, cu atribuții de gestiune, la o societate comercială, ar fi utilizat în interes personal cardul de alimentare atribuit autoutilitarei de serviciu, dispunând de cantitatea totală de peste 4200 de litri de carburant – motorină.
Fraudă în Argeș. Tânăr de 23 de ani ,,s-a servit” cu mii de €!
Prejudiciul cauzat a fost calculat la suma de aproape 30.000 de lei.
Dosarul penal a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de trimitere în judecată, conform Poliției Argeș.
Foto: Descriptiv/oradesibiu.ro











