În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Pitești, care va avea loc marți – 28 martie, echipa de robotică a Colegiului Național „Zina Golescu” va fi premiată de municipalitate pentru performanța deosebită obținută la cea mai mare competiție de robotică dedicată liceelor din România – BRD FIRST Tech Challenge Romania.
TehnoZ a obținut premiul I și titlul de Campioană a României la această competiție. Subiectul pe larg, AICI: Echipa de robotică a Colegiului „Zinca Golescu”, campioană la o super competiție!
Premiul pentru fiecare membru constă în acordarea unei sume nete de 1.500 lei.
Fondurile necesare premierii, în sumă totală de 21.000 lei, vor fi asigurate din bugetul local al Municipiului Pitești pe anul 2023.
Proiectul se află la punctul 38 pe ordinea de zi.
Membrii echipei TehnoZ care vor fi premiați de municipalitate:
Manda Ștefan – XII D
Cruceru Vlad – XI D
Olaru Bianca – XI D
Creață Irina – XI D
Roșu Robert – XI D
Deaconu Patrick- XI D
Popidan Cristian – XII D
Preoteasa Mihai – XII D
Licu Arina – XII D
Pavel Alexandru – XII D
Ghiță Andreea -studentă, absolventă a CNZG, promoția 2022
Prof. Constantinescu Cristina
Prof. Ghiordunescu Grațiela







![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



