Poliţiştii Secţiei de Valea Mare Pravăţ din judeţul Argeş, împreună cu reprezentanţi din cadrul Direcţiei Sanitar Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Argeş, au depistat mai multe persoane care vindeau animale fără să aibă acest drept.
Este vorba despre 8 persoane cu vârste cuprinse între 19 şi 61 care comercializau animale fără a deţine documente sanitar veterinare.
Persoanele au fost sancţionate contravenţional conform H.G. 984/2005 cu amenzi în valoarea totală de 3.600 de lei.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


