263×587.jpg La COCOS

PITEȘTENI MEDALIAȚI LA CAMPIONATUL NAȚIONAL DE JUDO

Piteșteni medaliați la Campionatul Național de judo. În Mangalia s-a desfășurat în weekend Campionatul Național de judo U11 (individual și pe echipe), competiție la care au concurat în jur de 500 de copii din întreaga țară.

Piteștiul a fost reprezentat de trei elevi legitimați la Liceul cu Program Sportiv (LPS) ”Viitorul”. Doi dintre sportivii pregătiți de antrenorul Gabriel Rusu au obținut medalie de argint: la băieți, la categoria de greutate 42 de kilograme – Vlad Barbu Orjanu și la fete, la categoria 48 de kilograme – Daria Oprea.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
New Profesional Consult-555×222

Din Pitești a mai participat și Ana Maria Mareș, la categoria 32 de kilograme – fete.

Daria Oprea a câștigat medalie de argint și pe echipe. Tot la echipe, Vlad Barbu Orjanu s-a clasat pe locul cinci.

Antrenorul Gabriel Rusu este colaborator al LPS ”Viitorul” Pitești, fiind membru al asociației sportive private ”Kai-Shin”.

570×90 LA COCOS
hevy 263x587px