La această oră lacul din Expo Parc din cartierul piteștean Ceair este golit de apă cu ajutorul unor motopompe.
După golire și salubrizare, vor fi montate dale. Ulterior umplerii din nou cu apă, polițiștii locali ar urma să patruleze în parc pentru ca piteștenii să nu mai arunce gunoaie în lac.
La precedentele acțiuni de salubrizare, din lac au fost scoase de la deşeuri menajere și haine până la componente auto.














