Mercedes în care se afla ÎPS Teodosie, depistat pe autostradă cu 235 km la oră!
Poliţişti din cadrul Biroului de Poliţie Autostrada A2, pe sensul de mers Bucureşti – Constanţa, au surprins astăzi cu aparatul radar un Mercedes-Benz în care se afla ÎPS Teodosie, arhiepiscopul Tomisului (omologul ÎPS Calinic, arhiepiscop al Argeșului și Muscelului) al cărui șofer conducea cu 235 km/oră!
„Acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 2.900 de lei, totodată fiindu-i reţinut, în vederea suspendării, permisul de conducere pentru 120 de zile”, transmit poliţiştii.
Arhiepiscopul Teodosie al Tomisului se afla pe scaunul din dreapta al mașinii.










