Termen pentru Orăşelul Copiilor. Autorităţile locale din Piteşti anunţă că Târgul de Crăciun din Piaţa Primăriei şi Orăşelul Copiilor din Târgul Săptămânal vor mai fi deschise doar până duminică, 8 ianuarie 2017, inclusiv.
Orăşelul a fost deschis pe 23 decembrie 2016. Amplasarea sa în Târgul Săptămânal a fost contestată de numeroși piteşteni, care au reclamat ca total nepotrivit locul ales de municipalitate. Amintim că Orășelul Copiilor nu a mai fost organizat în zona stadionului „Nicolae Dobrin”, ca în anii precedenți, după ce conducerea Primăriei a anunțat că locuitorii din zonă s-au plâns de zgomot și mizerie. Detalii, AICI.
Potrivit Primăriei, iarna viitoare Orăşelul va fi amplasat în zona Bowling. Amănunte, AICI.










![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

