imm 263×587

UN AUDI, O SKODA ŞI UN MEGANE AU RĂMAS FĂRĂ ŞOFERI

În ultimele 24 de ore, trei conducători auto prinşi circulând pe şosele din Argeş cu viteze peste limita legală au rămas pietoni.

Cel mai rapid s-a dovedid a fi Ion M., de 59 de ani, din Bradu, aflat la volanul unui Audi când a trecut de radar având 148 km/h. La mare distanţă s-a situat Constantin M, de 43 de ani, din Mihăeşti care circula cu un Megane în timp ce acul indica 122 km/h. Pe „podium” a urcat şi un bucureştean, Andrei M., de 37 de ani, cu o Skoda. Avea 120 km/h.

930×122 https://hevy.ro/
New Profesional Consult-555×222

Cei trei au fost sancţionaţi contravenţional conform OUG 195/2002R, cu amendă în valoare de 1305 lei, şi le-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile.

fngcimm BANNER 570×90
263 x 587 eurial