263×587-2 Grota Rece

Un braşovean a dat RADAR-ul peste cap într-o comună din Argeş

Un braşovean a dat RADAR-ul peste cap în Argeş. Este vorba despre Nicolae A., de 49 de ani, din municipiul Braşov. Acesta, aflat la volanul unui Mercedes, a fost surprins de RADAR cu viteza de 142 km/h. S-a întâmplat în ziua de 11 aprilie, pe DN 73, pe raza localităţii Stâlpeni.

Poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung l-au sancţionat pe conducătorul auto cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002R privind circulația pe drumurile publice, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222 grota rece

(Foto: descriptiv)

New Profesional Consult 570×90
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti