263×587-2 Grota Rece

UN AUDI, O SKODA ŞI UN MEGANE AU RĂMAS FĂRĂ ŞOFERI

În ultimele 24 de ore, trei conducători auto prinşi circulând pe şosele din Argeş cu viteze peste limita legală au rămas pietoni.

Cel mai rapid s-a dovedid a fi Ion M., de 59 de ani, din Bradu, aflat la volanul unui Audi când a trecut de radar având 148 km/h. La mare distanţă s-a situat Constantin M, de 43 de ani, din Mihăeşti care circula cu un Megane în timp ce acul indica 122 km/h. Pe „podium” a urcat şi un bucureştean, Andrei M., de 37 de ani, cu o Skoda. Avea 120 km/h.

IMM 930×122
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Cei trei au fost sancţionaţi contravenţional conform OUG 195/2002R, cu amendă în valoare de 1305 lei, şi le-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile.

570x90px https://hevy.ro/
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti