În ultimele 24 de ore, trei conducători auto prinşi circulând pe şosele din Argeş cu viteze peste limita legală au rămas pietoni.
Cel mai rapid s-a dovedid a fi Ion M., de 59 de ani, din Bradu, aflat la volanul unui Audi când a trecut de radar având 148 km/h. La mare distanţă s-a situat Constantin M, de 43 de ani, din Mihăeşti care circula cu un Megane în timp ce acul indica 122 km/h. Pe „podium” a urcat şi un bucureştean, Andrei M., de 37 de ani, cu o Skoda. Avea 120 km/h.
Cei trei au fost sancţionaţi contravenţional conform OUG 195/2002R, cu amendă în valoare de 1305 lei, şi le-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile.





![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



