Potrivit stiripesurse.ro, ministrul de Interne, Marcel Vela, ar fi făcut vineri militărie cu prefecții.
Primul vizat ar fi fost prefectul de Argeș.
Potrivit unor stenograme invocate de sursa citată, Vela i-ar fi reproșat lui Emanuel Soare: „Dumneavoastră sunteți principalul responsabil pentru situația dezastruoasă în care se prezintă Argeșul, astăzi! Indiferent de vrăjelile pe care încercați să mi le raportați! Scuzele dvs. nu vă ajută, dimpotrivă! Are Argeșul litoral și eu nu știu, are multe frontiere? Vorbiți mult și fără rost!”.
Întreaga știre, AICI!










