Instituția Prefectului: „Donează și ajută persoanele afectate de coronavirus!” Campania a fost inițiată de Instituția Prefectului – Județul Argeș, în colaborare cu filiala Argeș a Crucii Roșii și cu sprijinul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș.
Potrivit Instituției Prefectului – Județul Argeș, puteți dona alimente de bază (neperisabile) și bani.
Alimentele sunt colectate la parterul Prefecturii Argeș (Palatul Administrativ din Piața „Vasile Milea” din Pitești – foto), în fiecare zi, între orele 12 și 14.
Donațiile în bani pot fi făcute într-un cont deschis la BCR Pitești, pus la dispoziție de Crucea Roșie, cu mențiunea „COVID – 19 Argeș”. Amănunte, în imaginea de mai jos (click pentru vizualizare):













