Victor Costache, ministrul interimar al Sănătății, s-a prezentat astăzi în Parlament la audierile pentru un nou mandat la Minister.
Oficialul a venit în fața membrilor comisiilor parlamentare fără ca măcar să poarte o mască. Potrivit Digi 24, ar fi trebuit să stea în izolare la domiciliu, deși rezultatul testului privind COVID – 19 a fost negativ.
Costache a primit aviz negativ în comisie după mai multe schimburi de replici cu cei prezenți pe marginea nerespectării protocoluui COVID – 19.
”Trăim vremuri care nu au mai existat nici în România, nici în Europa, nici în lume. Trebuie să avem grijă ca procedurile să nu ne omoare înaintea virusului”, a spus Victor Costache, citat de Digi24.
(Foto: Facebook Victor Costache)










