Accident grav, în această dimineață, în județul Neamț.
O mașină în care se afla o femeie împreună cu copilul său a fost spulberată de un tren, notează Antena 3.
Micuțul în vârstă de 7 ani a fost salvat de către ceilalți participanți la trafic.
„Copilul a fost scos de participanții la trafic. Acesta a fost preluat în stare de inconștiență, cu semne vitale. Conducătoarea auto este încarcerată. Se acționează pentru scoaterea victimei din autoturism”, informează ISU Neamț, potrivit sursei citate.
Copilul a fost preluat de ambulanță și transportat la CPU Târgu Neamț.
De asemenea, după ce a fost scoasă din mașină și mama copilului, în vârstă de 23 de ani, a fost dusă la spital, în stare gravă.
Primele date transmise de polițiști arată că trenul Regio, care circula pe ruta Pașcani-Târgu-Neamț, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o tânără, în vârstă de 23 de ani, din localitatea Timișești.
Sursă foto: Antena 3











