[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

ÎN PITEȘTI O TÂNĂRĂ DIN GARDA DE ONOARE A LEŞINAT

Ziua Naţională a României este marcată aşa cum se cuvine și în Piteşti, dar nu e lipsită de incidente nedorite.

Astfel, de dimineaţă, la ceremonia de depunere de coroane, jerbe şi buchete de flori de la Cimitirul Eroilor din Piteşti o tânără care făcea parte din Garda de Onoare (purta drapelul) a leşinat. Ea a fost preluată de medici, care au dus-o cu ambulanţa la spital. Tânăra şi-a revenit în scurt timp, de vină pentru incident fiind emoţiile şi frigul. Ceremonialul s-a desfăşurat apoi fără alte incidente.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
New Profesional Consult-555×222

Au depus coroane de flori reprezentanţi ai tuturor instituţiilor publice deconcentrate din judeţ, dar şi ai partidelor politice. Prefectul Mihai Oprescu a dat citire cu acest prilej unui mesaj al Guvernului, iar comandantul Garnizoanei Piteşti a vorbit despre importanţa zilei de 1 decembrie în istoria românilor.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
New Profesional Consult 263×587