[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

UN ARGEŞEAN CARE FUGE ZILNIC DIN IZOLARE ARE DE PLĂTIT, PÂNĂ ACUM, AMENZI DE 10.000 DE LEI

În noaptea de 18 spre 19 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Călineşti, care efectuau verificarea persoanelor care au stabilite măsuri de carantină sau izolare, au constatat că un bărbat, de 39 de ani, din Dobreşti, nu a respectat măsura izolării la domiciliu, după revenirea dintr-o ţară pentru care este instituită acestă măsură.

Acelaşi bărbat a fost verificat şi în cursul zilei de 19 noiembrie a.c., fiind, de asemenea, identificat în afara locuinţei de la adresa declarată.

930 x122 grota rece
Posada Curtea de Arges 555×222

Ca urmare a celor constatate, acesta a fost sancționat contravențional cu amenzi în valoare de 10.000 de lei, iar situaţia a fost comunicată D.S.P. Argeș și C.J.C.I. Argeș.

(Foto: descriptiv)

New Profesional Consult 570×90
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti