Eurial 263×587

FABULOS! CSM BUCUREȘTI A CÂȘTIGAT LIGA CAMPIONILOR!

Performanță de excepție pentru handbalul românesc!

CSM București a câștigat în această seară Liga Campionilor Europeni la handbal feminin, după o finală formidabilă, dramatică și echilibrată cu ETO Gyor, din Ungaria. Câștigătoarea s-a decis în urma loviturilor de departajare de la 7 metri (22-22 după cele 60 de minute regulamentare, 25-25 după prelungiri și 4-1 pentru CSM București după executarea loviturilor de la 7 metri).

Eurial 930 x 122 eurial
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Finala a avut loc în Budapesta, în fața unei săli arhipline. În tribune s-a aflat și o galerie de suporteri români. Precizăm că pentru CSM București a fost prima participare din istoria clubului în Liga Campionilor. (Foto: facebook.com)

fngcimm BANNER 570×90
263×587 grota rece