Aseară a început Campionatul European de handbal feminin, care se dispută în Croaţia şi Ungaria.
La această competiţie sportivă de anvergură va fi prezentă şi o femeie arbitru din judeţul Argeş. Este vorba de Diana Carmen Florescu. Ea va arbitra astăzi duelul dintre Muntenegru şi Serbia, urmând să facă echipă cu o altă româncă, Anamaria Duţă.
Muntenegru şi Serbia evoluează în grupa D a turneului final, alături de Franţa şi Slovacia.







![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


