Eurial 263×587

AFLĂ UNDE PETREC PENDIUC ŞI TECĂU PAŞTELE!

vacaroiu_de_inviere

Tudor Pendiuc, primarul Piteştiului, a anunţat astăzi care este programul său personal pentru zilele următoare.

Pendiuc va merge în această seară la slujba de Denii de la Biserica „Sfânta Vineri”, iar pentru slujba de Înviere a ales Catedrala „Sfântul Gheorghe” din centrul Piteştiului. Primarul se va împărtăşi, însă, la Mănăstirea Trivale, ca în fiecare an. În prima zi de Paşti edilul va merge cu familia în Balş (localitatea sa natală), după care va reveni în Piteşti. De asemenea, primarul a spus că este posibil ca mâine seară să se întâlnească la Catedrală şi cu Nicolae Văcăroiu, fost senator de Argeş, în prezent preşedinte al Curţii de Conturi.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555*222 supernova

La rândul său, Florin Tecău, preşedintele interimar al Consiliului Judeţean Argeș, va fi prezent, ca în fiecare an, la slujba de Înviere de la Biserica Mavrodolu din Pitești.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti