[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

S-A ”CONSTRUIT” PRIMUL METRU DIN AUTOSTRADA PITEȘTI – SIBIU

S-a ”construit” primul metru din autostrada Pitești – Sibiu. Astăzi, în jurul orei 15, în Piața Unirii dib Sibiu s-a „construit”, simbolic, primul metru din mult promisa și așteptata autostradă Pitești – Sibiu.

A fost o acțiune organizată de Asociația Civică #activag și Adevăr și Dreptate Argeșean în cadrul campaniei ”România vrea autostrăzi – #șieu”.

930×122 https://hevy.ro/
555×222 grota rece

Activiștii au ”construit” primul metru din autostrada Pitești – Sibiu cu ajutorul unor bannere și a unor borne artizanale.

Din Pitești au plecat spre Sibiu mai multe autoturisme. La destinație, organizatorilor li s-au alăturat și alte persoane.

fngcimm BANNER 570×90
263×587 MAIA