S-a ”construit” primul metru din autostrada Pitești – Sibiu. Astăzi, în jurul orei 15, în Piața Unirii dib Sibiu s-a „construit”, simbolic, primul metru din mult promisa și așteptata autostradă Pitești – Sibiu.
Activiștii au ”construit” primul metru din autostrada Pitești – Sibiu cu ajutorul unor bannere și a unor borne artizanale.
Din Pitești au plecat spre Sibiu mai multe autoturisme. La destinație, organizatorilor li s-au alăturat și alte persoane.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)










